Почистване на лице, почистване на деколте, почистване на гръб

Почистване на лице

Почистването е една от основните процедури за лице, която хората търсят във всеки козметичен салон.

Съществува едно погрешно схващане, че почистването на лицето е “стискане на пъпки” и нищо повече. Почистването като процедура за лице има за цел да отстрани замърсявания по кожата, излишния себум, мъртвите клетки, комедоните, милиумите, като по този начин кожата подобрява, своя вид, кръвообращение, дишане и здравина. Поради тази причина почистването е процедура за лице, която е задължителна както за жени, така и за мъже, независимо от възрастта.

Колко често трябва да почиствам лицето си?

Почистването на лицето трябва да е веднъж месечно за мазни и проблемни кожи и веднъж на 2-3 месеца при нормална и суха кожа. Голям процент от проблемите с кожата на лицето, включително акнето и разширените пори са резултат от непочиствана или неправилно почиствана кожа. На базата на тази процедура за лице се надграждат всички останали терапии за лице, които имат за цел да поддържат една красива и здрава кожа.

Колко време продължава почистването на лице?

Времетраенето на процедурите за лице по почистване е около час и половина.

Какви са процедурите за лице при почистване?

Почистването на лице преминава през няколко стъпки:
  • Първоначално се почиства лицето с тоалетно мляко и тоник за повърхностно отстраняване на замърсяванията от кожата.
  • Следва ексфолиант за по-дълбоко почистване на кожата. Нанася се омекотяващ кожата продукт и се оставя под пара за 10-12 минути. Продуктът помага за омекотяването на кожата и отварянето на порите.
  • Следва менуална екстракция на комедони и милиуми, ако е неободимо.
  • Кожата се обработва с ултразвукова шпатула с цел по-дълбоко почистване на замърсяванията.
  • След това поставяме антисептична маска на лицето.
  • Лечебен масаж на “Посиелов-Жаке”, който успокоява кожата, подобрява кръвообращението и намалява образуването на себум.
  • Обработваме кожата с Д’арсонвал – високочестотен ток, който има противовъзпалително и бактерицидно действие. Балансира мастната секреция и стяга порите. Ускорява метаболизма и активира кръвообращението. Помага за дълбокото проникване на козметичните продукти в кожата.
  • След това поставяме маска съобразена с типа и нуждите на кожата.
  • Нанасяме финален продукт, отново съобразен с типа кожа.

Има ли други части от тялото, които могат да се почистват на същия принцип?

Почистване на гръб

Гърбът е мазна част от тялото ни. Затова той също се нуждае от почистване. Обикновено това се прави два пъти годишно през пролетта и есента, освен в случаите когато има акне. Тогава почистването е в зависимост от тежестта на акнето. При силно изразено акне почистването успешно се комбинира с химически пилинги. Гърбът е втората най-често засегната зона от акне. Над половината от хората с акне по лицето имат същия проблем и по гърба си. Специфичното в случая е, че акнето по гърба може да бъде по-продължителен и упорит проблем.

По гърба е разположена гъста мрежа от потни и себумни (мастни) жлези. Обилната им секреция не само дразни повърхностния кожен слой, но и задържа всякакви замърсители в близък и продължителен контакт с епидермиса. Това е причина кожата на гърба да е сред основните зони, където се установява често обострящо се акне. Основната превантивна стъпка е редовното почистване. Почистването на гърба не се различава съществено от това на лицето. Стъпките в процедурата са същите, като допълнително обработваме кожата с диамантено микродермабразио.

Почистване на деколте

Деколтето е третата зона, която най – често се засяга от акне. Петдесет процента от хората страдащи от акне по лицето имат същото и на деколтето си. Основната превантивна стъпка е редовното почистване. Стъпките в почистването на деколтето са същите, като при почистването на гръб.

Назад